"תופרים לך חליפת בטיחות"

מהו תפקידו של נאמן בטיחות

דף הבית » מאמרים » מהו תפקידו של נאמן בטיחות

מה עושה נאמן בטיחות ולמה הוא קריטי למערך הפעילות העסקי?

נאמן בטיחות תפקידו לייצר סביבה בטוחה בעבור העובדים והמנהלים בכל חברה, משרד או מפעל. בנוסף, על נאמן בטיחות להכיר היטב מדיניות וחוקים במקרי חירום, וגם כיצד להטמיע אותם בחברה ולהעביר אותם הלאה ליתר העובדים וההנהלה, כך שידעו כיצד לתפקד במצבים אלו ביעילות וללא חשש.

משום שהם מתמודדים עם אנשים ומצבים מסוכנים על בסיס קבוע, נאמן בטיחות יודע כיצד לנטרל מצב מסוכן ואף למנוע אותו טרם התרחשותו. במצבי קיצון או סביבות מסוכנות, כדאי ואף מומלץ שיעמוד לצידכם נאמן בטיחות מקצועי שידע כיצד לתפעל את האירוע, ולהביא לסיומו על הצד הטוב ביותר.

מה עושה נאמן בטיחות ביומיום?

לצד מתן תגובה יעילה ומהירה וניהול מצבי חירום, נאמן בטיחות מאמן את צוות הבטיחות במקום העבודה ומעניק להם את הכלים לתפקד באופטימליות הן בשגרה והן במצבי חירום. הוא אף אחראי על ביצוע של הדרכות קבועות לצוות העובדים בנושאי בטיחות והתנהלות חכמה בשגרה, ומסייע לאכוף את הנהלים הללו ביומיום.

בנוסף, נאמן בטיחות מנטר את מקום העבודה על בסיס יומי ומוודא שכל אזור, עובד ופרויקט פועלים באופן תקין ובטיחותי בהתאם לתקנים מדיניים. במידה והוא מזהה גורם שעשוי להוות איום בטיחותי, מתפקידו של נאמן הבטיחות לנטרל אותו על ידי יישום של מדיניות חדשה, הזמנה של ציוד מתאים או הזמנה של איש מקצוע לטיפול בבעיה.

לעיתים קרובות, נאמן ביטחון גם עורך תרגולים של אירועי חירום ובוחן את איכות התפקוד של צוות העובדים וההנהלה במקום העבודה, בכדי להבטיח התנהלות מופתית במקרי חירום אמיתיים.

כדי לקבל הסמכה של נאמן בטיחות יש צורך לעבור קורס נאמני בטיחות אותו תוכלו לעבור אצלנו בשר בטיחות.

חשיבותו של נאמן בטיחות בשטח

נאמן בטיחות מהווה את אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר במקום העבודה, במיוחד כאשר מדובר באתרי בנייה ומפעלים. בזכות הגדלת הראש, הניסיון והתושייה של נאמן הבטיחות, מגוון אירועי חירום נמנעים מבעוד מועד, ועל ידי כך חוסכים לבית העסק זמן וכסף.

כאשר נאמן בטיחות מאתר תקלה או סיכון בטיחותי במקום העבודה, הוא מקפיד להתריע על כך ולטפל בו כאשר הוא עדיין שולי. בזכות זאת, הוא מביא לתיקון של ליקויים שונים מבעוד מועד, ועל ידי כך חוסך לבית העסק כספים שהיה משקיע בתיקון של בעיה קשה וקריטית יותר.

באותו האופן, כאשר נוצר מקרה חירום בעבודה לרוב נוצרים מצבים לא נעימים, לרבות תאונות עבודה ותקלות ממושכות שעשויות לפגוע במהלך העבודה התקין. איתור וטיפול בליקויים מבעוד מועד מסייע למנוע מצבים כאלו, ואף להבטיח את שלומם של העובדים בכל יום בשנה.

כיצד לבחור נאמן בטיחות לבית העסק?

כיום, נאמן בטיחות הוא עמוד תווך בבתי עסקים רבים, לכן חשוב לבחור איש מקצוע מנוסה ומקצועי שמכיר את התקנים והנהלים שלפיהם יש לפעול בשגרה היטב, ואכן מיישם אותם במקום העבודה באופן אקטיבי ויעיל.

מומלץ לוודא שנאמן הבטיחות שאתם בוחרים מכיר את סגנון מקום העבודה בו בית העסק פועל, ויודע כיצד להטמיע בו את הנהלים המתאימים בכדי להביא לסביבת עבודה בטוחה ותומכת.

בנוסף, כדאי לבקש המלצות מבתי עסק אחרים ולוודא שנאמן הבטיחות לא רק מוכשר בתחום, אלא גם מקפיד לבצע ביקורות בטיחות ולהגדיל ראש על בסיס קבוע. חשוב להבין שהגדלת הראש הזו יכולה להציל חיים.

נאמן בטיחות הוא איש מקצוע הכרחי לבתי עסקים, בפרט ארגונים גדולים, מוסדות מחקר, אתרי בנייה ומפעלים. נאמן הבטיחות מסייע להבטיח את הבטיחות והשלמות של מקום העבודה, צוות העובדים וההנהלה, ועושה זאת על ידי מתן סקירה קבועה של השטח, איתור ליקויי בטיחות וטיפול בהם בזמן.

נאמן בטיחות אף מקפיד לערוך תרגולים של אירועי חירום, לערוך הרצאות בנושאי בטיחות על בסיס קבוע ולהדריך את צוות הביטחון במקום העבודה, בכדי להבטיח בטיחות מקסימלית ולמנוע תקריות שעשויות לעלות בחיים מבעוד מועד.

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם