"תופרים לך חליפת בטיחות"

קורס נאמני בטיחות

דף הבית » מאמרים » קורס נאמני בטיחות

קורס נאמני בטיחות

קורס נאמני בטיחות הוא קורס ממושך הכולל הסבר מפורט על כל גורמי הסיכום הקיימים בשטח, כיצד להתמודד עמם ביעילות וכיצד להעביר את המידע הזה הלאה במהלך הדרכות במקומות עבודה ותעשייה ואף במצבים פרטיים ספציפיים או ספונטניים.

נאמני בטיחות בוגרי קורס נאמני בטיחות אמורים להצליח וליישם ביעילות פרוצדורות ביטחון שונות, להיות מוכנים לכל מצב ולסייע לאחרים כיצד להיות מוכנים לכל קושי שעשוי להתעורר במקום העבודה, כמו גם לאתר אותו לפני שהוא הופך להיות בעיה אמיתית.

איך עובד קורס נאמני בטיחות ולמה הוא כל כך חשוב?

מה כולל קורס נאמני בטיחות?

קורס נאמני בטיחות שמפותח ביעילות ובהתאם לתקנים יחד עם צוותי משטרה, כיבוי אש ובטיחות מספקים מעטפת המסבירה על בטיחות, דרכים לשמור עליה ולאכוף אותה במהלך מצבי חירום ביעילות באמצעות מספר כלים ודרכי פעולה.

מערך הקורס:

  • הסבר על אופן התכנון והיישום של תוכניות בטיחות שונות, כיצד לקחת בחשבון משתנים ספציפיים כמו גודל המבנה וכמות הזמן שיש להקדיש לפינוי שלו ומהם אמצעי הבטיחות שעומדים לרשותנו. לדוגמא, אם יש לנו מטף כיבוי אש בסביבה במהלך שריפה, כדאי ואף מומלץ להגיע אליו ולנסות להשתמש בו לפני שהשריפה יוצאת מכלל שליטה.
  • אופן התגובה למצבי חירום בטווח הקצר והארוך: מתן תשומת לב לגורמים שעשויים להיות מסוכנים, איתורם וטיפול בהם מבעוד מועד. היכרות עם רכיבים שעשויים להיות מסוכנים, אופן ההתגוננות במהלך היחשפות לאש, מקרי חירום רפואיים, מצבי חירום כתוצאה משינויי אקלים קיצוניים, הפגזות, חפץ חשוד, איומי פצצות ועוד. במהלך הקורס שמים דגש על אופן פינוי בטוח למקום מקלט שיש בו מים וחמצן.
  • היכרות עם תוכניות בטיחות לניהול וביצוע במהלך שריפות ולרבות כיצד להרגיע את הקהל ולעודד אותו להתפנות, מה התפקידים ותחומי האחריות של כל אחד מהממונים על תוכנית הבטיחות ומהם הקריטריונים לביצוע תרגולי שריפה מוצלחים.
  • כיצד לספק עזרה ראשונה במקרה חירום, לבצע סיורים לאיתור גורמים מסכני ביטחון על בסיס קבוע ולמה כדאי לשים לב, כיצד לחלץ אנשים שזקוקים לעזרה במצבים משתנים ועוד
  • כיצד לתפעל את מגוון מערכות הבטיחות ומקרי החירום ולרבות אזעקת השריפה, הממטרות, מערכות הדלק והגז, מעליות שנועדו למכבי אש, גנרטור חירום, תאורת חירום וגורמים לפנות אליהם בהתאם למקרה.

במהלך הקורס גם לומדים כיצד להתנהל מול רשויות הביטחון וההצלה השונות, להפיק לקחים מכל אירוע חירום ולאתר אתגרים שיהיה פשוט יותר להתגבר עליהם בהמשך בזמן אמת, באמצעות יישום קבוע של תרגולים במקום העבודה.

קורס נאמני בטיחות מקנה לכל תלמיד את הכלים להתמודד ביעילות עם כל קושי בטיחותי, לבצע הדרכות בנושא, לנהל תרגולים ואף לפקח על מקום העבודה בשגרה, בכדי לאתר תקלות מינוריות לפני שהן הופכות לבעיות אמיתיות.

חשיבותו של קורס נאמני בטיחות

קורס נאמני בטיחות הוא חיוני לכל מקום עבודה ובמיוחד מבנים גדולים, מפעלים, חוות חקלאות ואזורי תעשייה.

מאחר ואזורים אלו גדושים באנשים ועשייה, הסיכויים גבוהים יותר שעשוי להתעורר בהם אירוע חירום, ולכן כדאי ואף מומלץ להקנות את התפקיד לאחד מאנשי הצוות או לחלופין, לשכור את שירותיו של נאמן בטיחות חיצוני, שיכול להבטיח כי מקום העבודה בטוח ולשמור על בטיחות העובדים, הלקוחות וצוות ההנהלה הן בשגרה והן במהלך מקרי חירום.

קורס נאמני בטיחות אף מסייע לאתר תקלות מבעוד מועד, ועד ידי כך לסייע לכל עסק לחסוך מאות ואלפי שקלים על תיקונים שהיו הופכים למסובכים ובעייתיים יותר בהמשך הדרך, ואף היו עלולים להשבית את מקום העבודה.

קורס נאמני בטיחות מקנה את היכולת לנהל אירועי ביטחון ביעילות, להדריך בתחום הבטיחות ואף לשמור על בטיחות מקום העבודה בעת מקרי חירום ובשגרה. נאמן בטיחות הוא עובד חיוני בכל מקום עבודה גדול, ומומלץ להקפיד ולשלב איש מקצוע מסוג זה בכל ארגון גדול, בכדי ליהנות משפע היתרונות הבטיחותיים והכלכליים שהידע, הניסיון והמקצועיות שלו תורמים לשולחן.

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם